تبلیغات
اخبار جدید و روز کشور - محمود احمدی‌نژاد:ثابت کنید محصولی یک ریال وام گرفته، همه‌اش مال شما و تیمتان.اگر آمارها را زیر سؤال ببرید، سابقه خودتان زیر سؤال است.
محمود احمدی‌نژاد:ثابت کنید محصولی یک ریال وام گرفته، همه‌اش مال شما و تیمتان.اگر آمارها را زیر سؤال ببرید، سابقه خودتان زیر سؤال است.
در ادامه مناظره های تلویزیونی نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شنبه شب آقایان دکتر "محمود احمدی‌نژاد" و حجت الاسلام و المسلمین "مهدی کروبی" با هم به مناظره پرداختند که به‌طور مستقیم از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی پخش شد.

به گزارش رجانیوز، دکتر احمدی‌نژاد در دومین بخش از سخنان خود و در واکنش به اظهارات کروبی گفت: من فکر می کنم اقای کروبی بالاخره اطلاعاتی که به شما دادند اطلاعات غلطی است. همان که خودتان تایید کردید که اطلاعات غلط دادند.

یک موردش را شما فقط اثبات بکنید، بقیه اش بماند. شما گفتید 40 میلیارد تومان وام به دستور من به آقای محصولی داده شده است،‌ بدهید دستگاه قضایی، این طوری که نمی شود، آقای کروبی این جوری می دانید که بازی تبلیغاتی است، یک ریال اگر آقای محصولی از یک بانکی وام گرفته همه اش مال آقای کروبی بنویسید، مردم می شنوند اگر محصولی درعمرش یک ریال از هر بانکی وام گرفته یکجا مال آقای کروبی و تیمش، همه اش چه برسد به این چهل میلیارد، همین یک دانه را داشته باشید تا بقیه اش.

اینکه شما آمار رسمی کشور را زیر سووال می برید می دانید یعنی چه، یعنی گذشته خودتان را زیر سوال می برید نه احمدی نژاد را. آقا یک کسی امده به من گفته بنام کارشناس که این آمار غلط است. این آمار رسمی بانک مرکزی است، آمار رسمی مرکز آمار ایران است اگر انها را قبول ندارید آن وقت دوستان شما در گذشته که حاکم بودند بر کشور چطوری ازعملکردشان دفاع می کنند این همه پول گرفتند چکار کردند در کشور، چرا گذشته خودتان را می برید زیر سوال، این آمار در گذشته بوده،الان هم هست،من تعجب می کنم شما می گویید بله شما یک طرفه آمار می دهید این تنها من نیستم همه دولتها براساس بانک مرکزی ومرکز آمار گزارش می دهند، فقط من نیستم، دولت اقای خاتمی برچه اساسی گزارش می داد آقای خاتمی خودش می رفت متر می کرد، آقای هاشمی خودش می رفت اندازه گیری می کرد، نخیر.

اگر بنده به یک نفر در مرکز آمار یا در بانک مرکزی گفته باشم شما آمار را بالا پایین کن، حق با شماست، اصلا مگر این کار را می کنند، نمی توانند آمار را دستکاری کنند.

بالاخره جناب اقای کروبی سه مرجع تولید آمار ما داریم، برنامه وبودجه، بانک مرکزی و مرکز آمار، اینها آمار را می گیرند با هم همواره اختلاف داشتند، اختلافات جزیی اینها می نشستند اختلافاتشان را باهم برطرف می کردند.

اینها را می بینید، اینها اتهامات و توهین هایی است که روزنامه جنابعالی به من زده، اینها تیترهایش هست، اگر در دوران مسوولیت من چه در دولت،چه در استانداری و چه در شهرداری یک ریال تخلف کسی سند داشت نه 300 میلیارد تومان هزار دفعه این روزنامه جنابعالی و دوستانتان پر می کردند.

آقای کروبی اینکه همینطور مطرح کنید نمی شود من همین جا می گویم پیشنهادی من دادم شما بفرمایید قبول دارید یا نه، من گفتم کسی که کاندیدا هست اعضای ستادش، خانواده اش همه اینها اموالشان را اعلام کنند بگویند از کجا آورده اند و تعهد بدهند که اگر اموالی را پنهان کردند قوه قضاییه بگیرد در اختیار مردم قرار بدهد.

من هیچکس را متهم نمی کنم به فساد، من می گویم آقای کروبی شما که نیروی انقلاب هستید از آقای شهرام جزایری برای چه پول گرفتید؟به من اگر کسی پول داده، سندش را منتشر کنید همه بدانند یک 300 میلیون یا 200 میلیون تومان در پرونده است ایشان تایید کرده او گفته من تایید نمی کنم ایشان باید بگوید 300 میلیون هفت هشت سال پیش چقدر الان است. چرا به شما این پول را داد،شما ادم سیاسی هستید هیچ سوال نکردید برای چه امد این پول را به جنابعالی داد. چرا به شما پول داد با چه هدفی، از این سووالات بازهم هست. جنابعالی فرمودید انتخابات شد من گفتم خوب انتخابات شده باید کمک کرد و این حرفها اما عملکرد و صحبت های شما خلاف این را اثبات می کند شما هنوز انتخابات را زیر سووال می برید، اقای کروبی سیستمی که خودت براساس آن چند بار انتخاب شدی من تعجب می کنم سیستمی که شماها با ان امدید رییس مجلس شدید زیر سوال می برید در حالی که مجریان انتخابات صد درصد دوستان شما و هم حزبی های شما بودند.

من می گویم همه اموال مان رااعلام کنیم همینجا هم به قوه قضاییه می گویم اگر در بستگان من واطرافیان من کسی تخلفی کرد جدی تر و محکم تر برخورد بکند یک مورد اگر بنده به قوه قضاییه راجع به کسی زنگ زدم فردا این را اعلام بکنند بگویند احمدی نژاد راجع به یک پرونده ای زنگ زده،پیغام داده، مطلقا چنین چیزی نبوده است.

اما اجازه بدهید من بازهم بروم به بحث سیستم مدیریت کشور، یکی از شاخص های اصلی مدیریت درکشور مصارف دولت است، دولت پول را کجا خرج بکند درامدی که در می اورد از نفت و مالیات مردم می گیرد، این را درکجا خرج بکند من خواهش می کنم این تصویر را نشان بدهید، اعتبارات دولت و هزینه های دولت دوبخش است یک بخش مصر ف است یعنی هزینه می کند و تمام می شود یک بخش را می برد سرمایه گذاری می کند یعنی راه و پل و مدرسه ودانشگاه و فرودگاه می سازد، در دولت قبل رشد هزینه های مصرفی این است، ببینید چقدر رشد کرده در این دولت، نمودار در این دولت قرمز است و رشد هزینه های عمرانی در دولت قبل ابی است، دولت پولی که از مردم گرفته کمتر هزینه کرده یعنی هزینه مصرفی را بیشتر برده در سرمایه گذاری یعنی راه اهن ساخته راه ساخته مدرسه ودانشگاه ساخته ازمایشگاه و پژوهشگاه ساخته که مردم می بینند، نگویید قبول نیست من در هر شهری می روم از مردم می پرسم می گویم مردم 10 تا پروژه قرار بود اینجا اجرا بکنند گزارش بدهید می گویند هشت تا شده دو تانشده خود من می گویم تاییدیه می گیرم از مردم کارهای این دولت درمنظر همه مردم هست بسیار روشن است تصمیم گیری ها تصمیم گیریهای دقیق است تصمیم گیریهای علمی است برخلاف این حرفهایی که اقای کروبی درابتدای جلسه زدند، خواستند بگویند خرافه است و خیالات است من یک دانشگاهی هستم اقای کروبی، بنشینیم و علمی بحث کنیم، شما به چه استنادی عدد را رد می کنید باید یک گزارش دیگر بیاورید، اتفاقا گزارش نهادهای بین المللی هم گزارش های ما را تایید می کنند؛ خیلی جالب است انها هم که دارند اقتصاد کلان کشورها را کنترل می کنندوگزارش می دهند در جهان از رشد اقتصادی ما و از ثبات اقتصادی ما می گویند، ما می گوییم هفت میلیون تن تولید فولاد اضافه شده ادرس می دهیم. هرکس می خواهد برود ببیند می گوییم اینقدر سیمان اضافه شده این قدر پتروشیمی بروید ببینید ما روی هوا حرف نمی زنیم ما می گوییم تورم دارد می اید پایین، بله همان موقعی که 25 درصد بود خود بانک مرکزی اعلام کرد الان هم که امده زیر 15درصد خود بانک مرکزی اعلام کرده نه اینکه یک کسی بیاید حرف را بزند خود بانک مرکزی روز بروز تورم را اعلام می کند ما هم نفی نکردیم برای اینکه مردم دارند بقول شما حس می کنند الان هم که می اید پایین همان بانک مرکزی دارد اعلام می کند بنابراین کارهای ما مستند است بگذارید یک مورد دیگر را هم بگویم.

یکی دیگر از عرصه های مدیریت اقتصادی کشور بورس و سرمایه است در دولت قبل در بورس یک حباب بزرگی پیدا شد با یک بورس بازی، هنوز قانون بورس بطور کامل تصویب نشده بود و ساختار جدید مستقر نشده بود در آنجا یک حباب درست شد یک عددهای غیر واقعی، عده زیادی ضرر کردند و یک عده خاصی سود بردند.اما دراین دولت شما ببینید ما آمدیم واگذاری کردیم، درقبل از این دولت واگذاری ها معلوم است از سال 73 کارخانجات دولت چطوری واگذارشده، بنگاههای اقتصادی دولت چگونه واگذار شده، شما ببینید سال 73 74 همینطور تا 83، می بینید حجم از84 تا 87 رفته بالا این بدون سهام عدالت است بدون ان جایی است که مجلس تصویب کرده و گفته بدهید بعنوان بدهی دولت به سازمان های عمومی این آن چیزی است که در بورس مستقیما در اخیتار مردم قرار گرفته آن وقت تقریبا همه بنگاههایی که قبل از این دولت توسط رفاقتی یا یک مورد را آن شب گفتم واگذار شده همه دچار مشکل اند امروز بنگاههایی که دچار مشکل اند قریب به اتفاقشان بنگاههایی هستند که در قبل از این دولت با واسطه فروخته شده به افراد و اکثرا آشنایان و همه دچار مشکل مدیریتی یا کارگری هستند.

یک مورد از بنگاههایی که دراین دولت واگذار شده مشکل ندارد چون عالمانه واگذار شده است.

2 نوشته شده توسط ایلیا دخیلی در یکشنبه 17 خرداد 1388 و ساعت 12:07 ب.ظ  نظرات