تبلیغات
اخبار جدید و روز کشور - احمدی نژاد تنها كسی كه شجاعت رسوا كردن رژیم صهیونیسم را داشت
احمدی نژاد تنها كسی كه شجاعت رسوا كردن رژیم صهیونیسم را داشت

 

احمدی نژاد تنها كسی كه شجاعت رسوا كردن رژیم صهیونیسم را داشت

 " فهمی هویدی " نویسنده مشهور مصری در مقاله ای با عنوان " عرب سکوت کرد ، غیرعرب فریاد زد "، شجاعت و جرئت "محمود احمدی نژاد " رییس جمهوری اسلامی ایران در افشای چهره نژادپرستانه اسراییل را در اجلاس ضدنژادپرستی دوربان 2ودرسایه سکوت سران عرب وعصبانیت رهبران غرب ستود.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری (العالم) ، این نویسنده مصری در مقاله اش که در برخی رسانه ها از جمله روزنامه کویتی" الرویه" منتشر شده است، نوشت: زمانی که رییس جمهوری اسلامی ایران به لانه زنبورها نزدیک شد ازهرطرف آماج حملات و نیش آنها قرار گرفت اما عقب نشینی نکرد.

هویدی مقاله خود را چنین ادامه می دهد:

احمدی نژاد در اجلاس ضد نژادپرستی دوربان 2 در ژنو سوئیس بیشترین جرئت را از خود نشان داد واعلام کرد که اسرائیل بی رحم ترین و نژادپرستانه ترین رژیم است.

او همگان را برای جلوگیری از تجاوزات صهیونیست ها که از اروپا و آمریکا به منظور تاسیس رژیمی نژادپرست درخاک فلسطین به آنجا آمده و آن سرزمین را با زور سلاح تصاحب کرده اند، فراخواند.

وی سخنان دیگری نیز ایراد کرد که همه مطلع شدیم، اما برخی از ما حتی جرئت گفتن چنین سخنانی را ندارد، برخی دیگر از روی عمد و برای حفظ سلامت و امنیت خود و برخی دیگر برای همراهی با عادی سازی روابط و سازشکاری با اسراییل سکوت اختیارکردند.

در داستانی معروف آمده است، جوانی با شجاعت در میان دروغ گویان و منافقان ایستاد و زشتی چهره پادشاه را فریاد زد و فاش کرد که پادشاه عریان است. دروغ گویان و منافقان بجای اینکه در کنار جوان بایستند و از چهره قبیح و کریه پادشاه انتقاد کنند به او که حقیقت را باصدایی بلند فریاد زده بود، حمله ور شدند.

اقدام رییس جمهوری اسلامی ایران نیز یادآور جوان این داستان معروف است. زمانی که احمدی نژاد چهره زشت نژادپرستی اسراییل را فریاد زد ، برخی کشورهای غربی برای نشان دادن حمایت خود ازاسراییل علیه او شوریدند. برخی عضویت خود را در این اجلاس لغو کردند، آمریکا هم که این اجلاس را تحریم کرده بود ودر آن اصلا شرکت نکرد.

سخنگوی آمریکا سخنان احمدی نژاد را " شرم آور و نفرت انگیز " خواند و فرانسه هم با صدور بیانیه سخنان رییس جمهوری اسلامی ایران را " نفرت انگیز" دانست و خواستار واکنش قاطع درقبال آن شد.

سخنگوی واتیکان نیز سخنان احمد نژاد را " افراطی " توصیف کرد و دبیرکل سازمان ملل متحد هم ضمن محکوم کردن این سخنان اعلام کرد که به احمدی نژاد درباره یکسان دانستن صهیونیسم با نژادپرستی هشدار داده بود و ابراز تاسف کرد از اینکه سخنان احمدی نژاد سبب شکاف و دودستگی در اجلاس شد.

اسرائیل نیز با حمله به رئیس جمهوری سوییس ، اقدام او در استقبال از احمدی نژاد و همچنین دیدار دبیرکل سازمان ملل متحد با رییس جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد و سفیر خود را در اعتراض به استقبال از احمدی نژاد در مقر این سازمان در ژنو فراخواند.

همگی اینها خواستند، بگویند که پادشاه عریان نیست و کسی که زشتی و نژادپرستی اسراییل را رسوا کرد باید محکوم شود.

وقاحت شماری از دروغگویان و منافقان بحدی رسید که رییس جمهوری اسلامی ایران را به یهودی ستیزی متهم کردند.

در اینجا دو نکته مورد توجه قرار می گیرد؛ اولی این که توصیف صهیونیسم به نژادپرستی اختراع جدیدی نیست و تندروی از سوی احمدی نژاد به شمار نمی رود.

2 نوشته شده توسط ایلیا دخیلی در سه شنبه 19 خرداد 1388 و ساعت 10:54 ق.ظ  نظرات