تبلیغات
اخبار جدید و روز کشور - گزارشی تکان دهنده از جزئیات فعالیت مافیای ثروت و قدرت قسمت (2)
گزارشی تکان دهنده از جزئیات فعالیت مافیای ثروت و قدرت قسمت (2)
پیوند مافیای ثروت و قدرت با فراماسونری
بدون شک جریان فراماسونری گسترده‌ترین و مخوف‌ترین شبکۀ مافیایی در جهان محسوب می‌گردد.
 این شبکۀ عظیم که مشتمل بر 25000 لژ و 000/000/5 عضو می‌باشد، بر حسب ظاهر مبارزه با خرافه‌پرستی را به عنوان هدف خود بیان می‌کند. اما در واقع هدف اصلی آنان مبارزه با ادیان است و از این طریق نبرد بی‌پایانی را برای ریشه‌کن‌کردن ادیان-  بویژه اسلام - تداوم می بخشند.
در حال حاضر این شبکه مخوف، تحت سیطرۀ صهیونیسم بین‌الملل قرار دارد و در راستای تسلط بر منابع و ازبین بردن فرهنگ و اقتصاد بومی کشورها، برخی از نخبگان سیاسی و فرهنگی و رسانه‌‌های ارتباط جمعی سراسر جهان را در خود جذب و هضم کرده است.
مافیای قدرت و ثروت ضمن پیوند خوردن با شبکۀ مافیایی ماسونی، عملاً در خدمت اهداف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی آنان درآمده اند.
در این نوشتار سعی شده است بخشی از پیوند مافیای ثروت و قدرت با مافیای ماسونی، برجسته گردد. از این رو به معرفی آقایان حسین ثابت بکتاش، محسن صفائیان و عبدالهی به عنوان نمودی از فراماسونری در ایران کنونی و ارتباطات آنها با مافیای ثروت و قدرت پرداخته می‌شود، امید است مورد توجه قرار گیرد.

 الف) حسین ثابت بکتاش
حسین ثابت بکتاش، فرزند اسماعیل و متولد 1313 شهر مشهد می‌باشد. نامبرده در سال 1354 برای ادامۀ تحصیل به آلمان رفته و در رشتۀ مهندسی برق از دانشگاه برلین فارغ التحصیل شده‌است. همسر وی آلمانی بوده و یکی از برادرانش در آلمان در زمینۀ قاچاق اشیاء عتیقه فعالیت می‌کند.
ثابت پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگا، مدتی را بعنوان دبیر، در مدارس آلمان به تدریس می‌پردازد. وی سپس با سرمایه یک وکیل ایرانی[؟!] به تجارت فرش روی می‌آورد و پس از کسب درآمدهای هنگفت در این شغل، از جزایر قناری اسپانیا (یکی از بزرگترین مراکز گردشگری و توریستی در جهان) سر درآورده و مبادرت به ساخت 9 هتل زنجیره‌ای در این جزایر می‌کند. وی در حال حاضر بزرگترین مؤسسۀ هتل‌داری را در اسپانیا اداره می‌نماید.
آقای حسین ثابت بکتاش در سال 1372 توسط اعضای حزب کارگزاران (خاندان هاشمی)، جهت فعالیت در کیش به آقای یزدان‌پناه (رئیس سابق منطقۀ آزاد کیش) معرفی می‌گردد و به توصیه آنها، 000/770 مترمربع زمین (هر متر 000/4 تومان، جمعاً معادل 000/000/080/3 تومان) در اختیار وی قرار می‌گیرد. لکن در قرارداد آن قید می‌شود که مبلغ توافق شده (بهاء زمین‌ها)، پس از شروع بهره‌برداری پروژه‌ها پرداخت ‌گردد.
در حال حاضر طرح‌های مختلفی از جمله؛ استخر دلفین‌ها، شیرها و سه هتل از جمله هتل بزرگ داریوش در حال احداث می‌باشد. زمینهای فوق با تأسیسات کنونی از قرار متری 000/000/40 ریال، جمعاً معادل 000/000/000/080/3 ریال (سه تریلیارد و هشتاد میلیارد ریال) قیمت‌گذاری شده و این در حالی است که نامبرده قیمت اولیه را هم هنوز پرداخت نکرده‌است.

 آقای بکتاش با ضمانت و سفارش اعضای حزب کارگزاران و خاندان هاشمی تاکنون مبلغ 000/000/5 دلار وام جهت راه اندازی تأسیسات مذکور از بانک سپه شعبۀ لندن نیز دریافت نموده است. وی همچنین با حمایت مافیای ثروت و قدرت در تلاش است تا پروژه‌های در دست اجرای خود را باز هم گسترش داده و وسعت آنرا به یک سوم جزیرۀ کیش ارتقاء دهد. در همین راستا بکتاش اخیراً هتل‌های هلیا، تماشا، پاییز و آریان را به قیمت تقریبی 000/000/000/90 ریال خریداری نموده و به احداث یک جادۀ مستقیم و مستقل، از فرودگاه به مقصد املاک خود مبادرت ورزیده‌است.
 بر حسب مطالب بدست آمده وی تا کنون مجموعاً 000/000/000/800/1 ریال در کیش هزینه نموده است.
گفتنی است اخیراً آقای پرفسور سمیعی (ساکن آلمان) قصد داشت بیمارستانی بزرگ و عام المنفعه  به نام «بیمارستان کیش» در این جزیره احداث نماید که با دخالت آقای ثابت و-  با این عنوان که این پروژه را وی می‌بایست شخصاً انجام دهد-  با اعمال نفوذ مافیای ثروت و قدرت، مقرر می‌شود که امتیاز این پروژۀ بزرگ به دختر آقای هاشمی رفسنجانی اعطا گردد و گفته می‌شود ثابت بکتاش نیز در این پروژه شریک خواهد بود.
در خصوص آقای ثابت نکات بسیار حائز اهمیت دیگری نیزوجود دارد که عبارتند از :
-    ارتباط با سفرای کشورهای انگلیس، آلمان، کانادا و اسپانیا و حمایت آنان از آقای ثابت.
-    شرکت در مهمانی‌های سفارتخانه‌های خارجی در ایران.
-    اعتقاد به لزوم برقراری روابط حسنه بین جمهوری اسلامی ایران و رژیم غاصب صهیونیستی.
-    ارتباط ویژه با فرزندان آقای هاشمی رفسنجانی و انجام ملاقاتهای پنهان با آنها در خارج از کشور از جمله عربستان.
-    واسطه‌گری بین مافیای ثروت و قدرت ایران و مافیای ماسونی در خارج از کشور.
-  همکاری نزدیک برادر آقای ثابت بکتاش (حسن ثابت مقیم آلمان) در زمینه قاچاق اشیای عتیقه با یاسر هاشمی (پسر هاشمی رفسنجانی).
-    حمایت متقابل ثابت بکتاش و خاندان هاشمی از یکدیگر
در روشنگریهای قبلی اشاره شد مافیای ثروت و قدرت خود را مالک و ارباب کیش دانسته و افراد سرمایه‌گذار در کیش مجبور به پرداخت پورسانت و هماهنگی با آنها می‌باشند.
 از این‌رو حجم بالای سرمایه‌گذاری (180 میلیارد تومانی) بکتاش در کیش، بیانگر ارتباط تنگاتنگ وی با آنان است. زیرا اینکار بدون هماهنگی با مافیای ثروت و قدرت امکان‌‌پذیر نبوده‌است. از طرف دیگرنامبرده یکی از مهمترین حامیان این خاندان در سرمایه‌گذاری‌های کلان درکشورهایی نظیر انگلیس،آلمان،کانادا بوده و یکی از عوامل پیوند و برقراری ارتباط آنها با سرمایه‌داران خارجی می‌باشد.

 ب) محسن صفائیان
محسن صفائیان دارای وابستگی به مافیای ماسونی، ساکن آمریکا بوده و 12 سال به عنوان مترجم در سفرهای خارج از کشور آقایان محسن و مهدی هاشمی را همراهی می‌کرده است.

نامبرده در زمان مدیرعاملی مهدی هاشمی در شرکت تجهیزات دریایی وزارت نفت، به تأسیس یک شرکت در زمینه تأسیسات دریایی و با سهامداری مهدی و محسن هاشمی در انگلستان مبادرت می‌ورزد. همچنین صفائیان با استفاده از نفوذ مهدی هاشمی در وزارت نفت، قراردادهای متعددی را با وزارتخانۀ مذبور منعقد می‌نماید.

 ج) آقای عبدالهی
وی قبل از انقلاب صاحب چندین شرکت مهم از جمله صنایع چوب ایران بود که همزمان با پیروزی انقلاب به دلیل وابستگی به دربار و جریان فراماسونری، به خارج از کشور متواری گردید.
نامبرده پس از مدتی  با مساعدت برخی از عناصر مافیای ثروت و قدرت به ایران مراجعت می نماید و حتی موفق می‌گردد بخشی از اموال خود را بازپس گیرد. آقای عبدالهی در سال 1377 یک ساختمان 6 طبقه واقع در خیابان ولیعصر بالاتر از سه راه عباس‌آباد را به حزب کارگزاران واگذار می‌کند.
وی همواره از اقدامات عناصر حزب کارگزاران سازندگی (عالیجنابان قدرت‌طلب) پشتیبانی کرده و گفته می‌شود کرباسچی در مسافرتهای خود به کانادا با نامبرده ملاقات می‌نماید.
مافیای ثروت و قدرت با میدان دادن به یک تیم 10 نفره از جریان فراماسونری در مؤسسۀ همشهری (در زمان تصدی آقای کرباسچی)، بستر بسیار مناسبی برای آنان فراهم نمودند. همچنین می توان از ارتباطات برخی از افراد خاندان هاشمی با دفتر فرح پهلوی ، نائینی، ایرج مستعان، ایرج جمشیدی و...که همگی دارای وابستگی به جریان فراماسونری می‌باشند نیز اشاره نمود.

رابطۀ مافیای ثروت و قدرت با انحصارطلبی و تمامیت‌خواهی
در شماره‌های پیشین ذکر گردید که جریان مافیای ثروت و قدرت برای بدست آوردن ثروت بیشتر، نیازمند بالا رفتن از نردبان قدرت می‌باشد. قدرت از منظر این عالیجنابان دارای کارکردهای زیر است :
1)     رسیدن به ثروت بیشتر
2)     از بین بردن عوامل محدود کننده
3)     ایجاد مصونیت آهنین برای حفظ ثروت و قدرت
  کارکردهای مذکور باعث می‌گردد که جریان مافیا همواره مشیِ محافظه‌کاری، تمامیت خواهی و انحصار‌طلبی را پیشۀ خود سازد.
 تلاش حزب کارگزاران سازندگی و خاندان آقای هاشمی برای در اختیار گرفتن اکثریت مجلس پنجم و تمدید ریاست جمهوری آقای رفسنجانی، ناظر بر رویۀ تمامیت خواهی و انحصار طلبی عالیجنابان قدرت‌طلب می‌باشد.
اکنون در دور جدید تمامیت‌خواهی و انحصار طلبی، مافیای ثروت و قدرت در صدد برآمده‌اند تا علاوه بر بدست گرفتن کامل  قوۀ اجرایی کشور، با افزودن یک تبصره به قانون، مجمع تشخیص مصلحت را نیزدر اختیار داشته باشند.
در این ارتباط آقای عطریانفر به نقل از محمد هاشمی می‌گوید :
اولاً آقای هاشمی مجمع تشخیص را از دست نمی‌دهد و بعداً یک ماده یا تبصره الحاقی به قانون اضافه می‌کنیم و کار را تمام می‌کنیم.

بدیهی است تحقق روند انحصارگرایی و تمامیت‌خواهی (برآیند حضور جریان مافیا در ساختار قدرت)، آثار زیانباری را بر جای خواهد
 خواهد گذارد. از جمله :
-     از بین رفتن تعامل منطقی دولت- ملت و منتفی‌شدن پروسۀ نظارت، پرسشگری و پاسخگویی
-     حاکمیت یافتن خویشاوندسالاری به جای شایسته‌سالاری و شکل‌گیری پدیدۀ شوم هزار فامیل
-     عدم بهره‌گیری از نخبگان در فرآیند رشد و توسعه
-     توقف روند چرخش نخبگان در ساختار قدرت و حاکمیت
-     مختل شدن توازن و تعامل قوا در درون حاکمیت
-     کند شدن روند تحول‌گرایی و ایجاد محافظه‌کاری در قوای اجرایی کشور
-     توزیع نابرابر ثروت
-     نادیده ‌انگاشتن منافع ملی و اولویت یافتن منافع مافیایی
 » تبانی خانوادۀ آقای هاشمی در قراردادهای نفتی خارجی
در شماره‌های قبل مطالبی پیرامون نامۀ افشاگرانۀ مدیر مستعفی شرکت استات اویل در خصوص رشوه‌گیری خاندان آقای هاشمی در قراردادهای نفتی ذکر گردید و اشاره شد که آقای هوبارت (مدیر مستعفی) طی نامه‌ای به هیئت مدیرۀ شرکت مزبور، پرداخت سالیانه 000/500/1 دلار پورسانت را به مدت 10 سال به آقای مهدی هاشمی (پسر آقای هاشمی رفسنجانی) تشریح نموده‌است.
دستگاه امنیتی با کسب اطلاع از این موضوع تصمیم می‌گیرد- بنابر وظیفۀ ذاتی خود- با مهدی هاشمی برخورد نماید. اما به دلیل نفوذ بسیار گسترده جریان مافیای ثروت و قدرت، نه تنها این پرونده بطور ناگهانی مختومه می‌گردد، بلکه در ادامه نیز عباس یزدان پناه (یکی از افراد اصلی بازداشت‌شده) که اعترافات مهمی علیه مهدی هاشمی انجام داده بود، با اخذ گذرنامه و هویت جدید، از کشور خارج  و به انگلستان متواری می‌گردد.
‌شایان ذکر است که نامبرده از مهمترین حامیان مهدی هاشمی در معاملات خارج از کشور می‌باشد و در همین راستا مهدی هاشمی مبلغ 000/000/2 دلار به کارت اعتباری یزدان‌پناه درخصوص معامله با شرکتهای توتال، اِلف و نورینکوی  واریز نموده است.
 »اخراج یک خبرنگار از ستاد انتخاباتی آقای هاشمی!
به گفتۀ یکی از افراد نزدیک به آقای مهدی هاشمی (فرزند آقای هاشمی رفسنجانی) که در ستاد انتخاباتی آقای هاشمی رفسنجانی فعال می‌باشد، خانم «هنگامه. ش» که به خبرنگاری در این ستاد اشتغال داشت، به دلیل عدم پذیرش خواسته نامشروع مهدی هاشمی از این ستاد اخراج‌گردیده‌است.
به گفته فرد مزبور، خانم «ش» قصد دارد از مهدی هاشمی در این زمینه به دستگاه قضایی شکایت نماید.

 »دستیابی به قدرت با تحمیل هزینه به اموال دولتی
در پی سوء استفاده‌های مکرر حزب کارگزاران و خاندان آقای هاشمی رفسنجانی از اموال دولتی برای رسیدن به قدرت، آقای مهدی هاشمی (فرزند آقای هاشمی رفسنجانی) در تاریخ 3/3/84 با استفاده از نفوذ خود، درخواستی مبنی بر واگذاری 15000 بند کاغذ اعلا را به وزارت بازرگانی ارائه می‌نماید.

با محاسبه دقیق، مقدار ذکر شده-که یک نمونه از اینگونه موارد می‌باشد- معادل 5/67  میلیون برگ کاغذ A4 خواهد بود و این بدان معنی است که مافیای ثروت و قدرت دقیقاً به ازاء هر ایرانی، حداقل یک برگ کاغذ در تبلیغات استفاده خواهند کرد.
با این حساب باید منتظر تبلیغات افراطی و توأم با اسراف عالیجنابان قدرت طلب (حزب کارگزاران سازندگی) باشیم. این در حالی است که قیمت کتاب در سالهای اخیر بسیار گران بوده و شاهد مثال آن نیز خرید بسیار پایین قشر دانشجو و فرهیختۀ جامعه از نمایشگاه کتاب می‌باشد.

      »تلاش مجدد مافیای ثروت و قدرت برای دستیابی به قدرت
بنا به گفتۀ یکی از افراد نزدیک به خاندان آقای هاشمی، خانوادۀ ایشان  از یکسال گذشته مشغول زمینه‌سازی و فعالیتهای تبلیغاتی برای ورود آقای رفسنجانی در عرصۀ انتخابات بوده‌اند و در همین رابطه با افراد صاحب نفوذ در وزارتخانه‌ها و سازمانهای دولتی ارتباط برقرار کرده و وعده وعیدهای بسیاری را پیرامون ابقاء آنان در سمت‌های فعلی داده‌اندکه معمولاً این ملاقاتها در هتل استقلال صورت می‌پذیرفته است.
فرد مذبور  همچنین اظهار می‌دارد که خاندان آقای هاشمی - با وجود تأمین پوسترها و پلاکاردهای تبلیغاتی از مرکزیت حزب- تا کنون برای هر استان مبلغ 000/000/000/10 ریال بابت هزینه‌های ایاب و ذهاب، تغذیه و... پرداخت کرده‌اند که مجموعاً این هزینه‌ها بالغ بر حدود 000/000/000/300  ریال می‌باشد.

 » استفاده از امکانات دولتی در دور جدید تلاش برای دستیابی به قدرت
خاندان آقای هاشمی در پی تلاش جدید خود برای در اختیار گرفتن قوۀ مجریه، از نفوذ خود در دستگاههای دولتی تا حد امکان استفاده می‌نمایند.  برای نمونه به بعضی از آنها اشاره می‌شود :
1) در اختیار گرفتن یک ساختمان هفت طبقه (واقع در خیابان نیاوران، جنب مهمانسرای وزارت امورخارجه) برای بهره‌برداری تبلیغاتی با استفاده از نفوذ در دانشگاه آزاد و هماهنگی با آقای جاسبی
2) در اختیار گرفتن یک ساختمان واقع در خیابان عباس‌آباد (چهارراه مهناز)، متعلق به وزارت علوم و فناوری
3) در اختیار گرفتن یک ساختمان واقع در چهارراه جهان کودک متعلق به وزارت نفت
4) استفاده از ساختمان و امکانات مجمع تشخیص مصلحت نظام جهت امور تبلیغاتی آقای رفسنجانی
5) استفاده از ساختمان و امکانات مرکز مطالعات استراتژیک (وابسته به مجمع تشخیص مصلحت نظام) برای امور تبلیغاتی

سرمایه‌گذاری فرامرزی مافیای ثروت و قدرت
جریانهای مافیایی در سراسر جهان، از طریق فعالیتهای غیرقانونی و نامشروع (اخذ پورسانت، زد و بند‌های اقتصادی، پولشویی، قاچاق و... ) صاحب درآمد و سرمایه‌های کلانی می‌گردند.
آنان هیچ‌گاه به سرمایه‌گذاری در درون کشور متبوع خود تمایلی نشان نمی‌دهند و به طور معمول دارائیهای خود را به کشورهای ثالث منتقل کرده و در آنجا سرمایه‌گذاری می‌کنند.

جریان مافیایی در ایران هم از این قائده  مستثنی نیست. اینان نیز مانند همتایان خود در سراسر جهان چندان متمایل به سرمایه‌گذاری در داخل کشور نبوده‌اند. در چرایی این موضوع توجه به برخی از ابعاد این پدیده، بسیار قابل تأمل و آگاهی بخش می‌باشد.
در نگاه اول به نظر می‌رسد این امر فقط به دلیل ایجاد مصونیت و جلوگیری از توقیف ثروت باشد، اما نگاهی عمیقتر به این مسئله، ابعاد دیگری را نیز نمایان می‌سازد.
یکی از نگرانی‌های دائمی گروههای مافیایی، افزایش آگاهی اذهان عمومی، نسبت به اقدامات و عملکرد آنها است. سرمایه‌گذاری جریان مافیا در داخل کشور از یک سو ابعاد و فعالیتهای گستردۀ اقتصادی آنان را پدیدار می‌سازد و از سوی دیگر اذهان عمومی در مقام پرسشگری، خواهان توضیح و چگونگی تحصیل این سرمایه‌ها می‌شوند.
پرسشگری جامعه و پدیدار شدن ابعاد فعالیتها و چگونگی کسب سرمایه‌های نامشروع، به صورت بدیهی، انزجار مردم از مافیای ثروت و قدرت را در پی خواهد داشت و تحقق این فرآیند در جامعه، مانع از قدرت‌یابی آنان - بویژه در عرصه‌های انتخاباتی - خواهد شد.

» تأسیس مرکز توریستی برای عالیجنابان خارجی
خانوادۀ آقای هاشمی پس از خرید یک قطعه زمین به مساحت 000/100 متر مربع در یکی از خوش‌آب و هواترین مناطق کانادا (قسمت شمالی شهر تورنتو و در حاشیه جنگل) با مشارکت سازمان جهانگردی و گردشگری کانادا، اقدام به تأسیس مرکز تفریحی- سیاحتی بسیار زیبا و مجهز نموده‌است. این مرکز به‌آخرین سیستمهای موجود تجهیز شده ودر نوع خود از موارد بی‌نظیر دنیا محسوب می‌شود.
 محل مذکور که دارای باند پرواز هلی‌کوپتر نیز می‌باشد، مختص افراد صاحب نفوذ ، سرمایه داران و جهانگردان ثروتمند طراحی شده و دارای امکانات تفریحی بسیار گران‌قیمت بوده و هزینۀ ورودی آن  بسیار بالا می‌باشد. لازم به ذکر است که 49% این پارک اشرافی به خانوادۀ آقای هاشمی، و بقیۀ آن به سازمان جهانگردی کانادا تعلق دارد.

       » اتوبان خاندان هاشمی در کانادا
 یکی از موارد عمدۀ سرمایه‌گذاری خاندان آقای هاشمی در خارج از کشور، پروژه‌های مهم ساختمانی، راهسازی، پل‌سازی و اتوبان می‌باشد. اینگونه قراردادها معمولاً با مشارکت یکی از شرکتهای صاحب نفوذ کشورهای مورد نظر تنظیم می‌گردد.
یکی از این پروژه‌های سودآور، اتوبانی به طول 150 کیلومتر در شهر تورنتو در کشور کانادا است. این اتوبان از نظر جغرافیایی در موقعیت بسیار مناسبی واقع شده است و دارای ورودی و خروجی به تمام معابر مهم شهر تورنتو می‌باشد و در بین مردم آنجا به اتوبان هاشمی معروف است.
بر اساس اخبار، خاندان آقای هاشمی این اتوبان را با مشارکت بانکSBS کانادا احداث کرده و روزانه از محل دریافت عوارض آن، سود قابل توجهی عاید آنها می‌شود. این در حالی است که برابر اعلام منابع رسمی کشورمان دارای 1000 نقطۀ حادثه خیز در جاده های مواصلاتی می‌باشد.

 

» ساخت و ساز ویلا در خارج از کشور
افراد خانوادۀ آقای هاشمی زمینهایی با متراژ بالا را در حاشیه جنگل (در شهر های تورنتو و وگنور کانادا) خریداری کرده‌اند که از طبیعت زیبا و بسیار مفرّحی برخوردار است. آنها در این املاک چندین ویلای بسیار شیک و مجهز به مدرن‌ترین وسایل رفاهی احداث نموده اند.
مساحت هر کدام از این ویلاها حدوداً بین 10 الی 20 هزار متر مربع می‌باشد که فقط میلیونها دلار صرف هزینۀ محوطه سازی هرکدام از آنها شده است. لازم به ذکر است که این ویلاها جزء زیباترین ویلاهای کانادا محسوب می‌شوند.

» تأسیس شرکت نفتی و احداث ویلا در انگلستان
همانطور که در خبرهای قبلی ذکر گردید، مهدی و محسن هاشمی (فرزندان آقای هاشمی رفسنجانی) دارای یک شرکت تجهیزات نفتی در انگلستان می‌باشندکه با توجه به مناصب قبلی و نفوذ مهدی هاشمی در وزارت نفت، یکی از مهمترین شرکتهای حاضر در مناقصه‌های نفتی ایران و خاورمیانه محسوب می‌شود.
 مدیرعامل این شرکت فردی به نام محسن صفائیان (مقیم آمریکا) می‌باشد که به مدت 10 سال - به عنوان مترجم-  اعضای خانواده آقای هاشمی را در سفرهای خارجی‌ همراهی کرده‌است.
 صفائیان  با بخشی از سود سالیانه این شرکت تا کنون اقدام به احداث چندین ویلای مجهز و شیک درخوش‌آب و هواترین مناطق انگلستان برای اعضای خانوادۀ  آقای هاشمی نموده‌است.

منبع : ایران حامی بنقل از انتخابت 10
2 نوشته شده توسط ایلیا دخیلی در پنجشنبه 21 خرداد 1388 و ساعت 08:49 ق.ظ  نظرات