تبلیغات
اخبار جدید و روز کشور - گزارشی تکان دهنده از جزئیات فعالیت مافیای ثروت و قدرت قسمت (3)
گزارشی تکان دهنده از جزئیات فعالیت مافیای ثروت و قدرت قسمت (3)
» مافیا چگونه ثروتمند شده‌اند
هرچند موارد ذکر شده، ابعاد بسیار کوچکی از سرمایه‌گذاری مافیای ثروت و قدرت در خارج از کشور بشمار می‌آید، لکن همین «مشت، نمونۀ خروار»  این سؤال را در اذهان تداعی می‌کند که هزینۀ هنگفت این سرمایه‌گذاریهای کلان از کجا تأمین می‌گردد. در انتهای این نوشتار به گوشۀ بسیار کوچکی از موارد استحصال این اعتبارات اشاره می‌شود :
 *  سوء استفادۀ مهدی هاشمی (فرزند آقای هاشمی رفسنجانی) از نفوذ خود جهت واردات اتوبوس خارجی با تخفیف ویژه در حقوق گمرکی
*  آزموده را آزمودن خطاست سوء استفادۀ مهدی هاشمی از نفوذ خود در دستگاههای اقتصادی و سیاسی و کسب اطلاع (رانت اطلاعاتی) برای خرید سهام بورس
*    دریافت پورسانت توسط مهدی هاشمی از محل خرید 000/000/000/10  دلاری خرید هواپیمای ایر‌باس.
*  دریافت 000/000/150 دلار پورسانت از قرارداد 000/000/000/1 دلاری شرکت نفت با شرکت زوگ سوئیس توسط مهدی هاشمی.
*  دریافت پورسانت از شرکتهای ایتالیایی پیان تی،ای در جریان انعقاد قرارداد برای اجرای پروژه‌های 000/000/000/3 دلاری فولاد مبارکه، چادر ملو و خوزستان

*  سوء استفادۀ مهدی هاشمی از نفوذ خود در وزارت نفت (با توجه به مناصب قبلی وی در این وزارتخانه) جهت موفقیت در مناقصه‌ها و انعقاد قراردادهای  سنگین نفتیِ وزارت نفت با شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران (متعلق به خاندان آقای هاشمی)
*  دریافت پورسانت یاسر هاشمی از مدیرعامل شرکت فرانسوی اورلند در جریان خرید جیپ تاکتیکی (بنابر اعتراف مدیرعامل شرکت) برای ایران
*    دریافت 000/000/1 دلار پورسانت توسط مهدی هاشمی برای صادرات اتوبوس به لیبی
*  دریافت مبلغی در حدود 000/000/150 میلیون دلار به عنوان پورسانت توسط محمود هاشمی در جریان قرارداد شرکت متروی ایران با شرکت نورینکو
*  دریافت 000/500/1 دلار به عنوان پورسانت توسط مصطفی داودی‌زاده (از بستگان نزدیک آقای هاشمی) در خصوص خرید اقلام الکترونیکی و زمینی از شرکت باب گرین
*    دریافت 000/600 مارک پورسانت توسط مصطفی داودی‌زاده در جریان تعمیر تانکهای لهستانی

روابط پنهانی مافیای ثروت و قدرت
حرکت در سایه و پنهان‌کاری از ویژگیهای مهم و منحصر بفرد گروههای مافیایی است. این مؤلفه با ماندگاری و استمرار حیات آنان ارتباط مستقیم داشته و این گروهها را به شبکه‌های بسیار پیچیده و هولناک تبدیل کرده‌است.
اما علیرغم این مهم، تردد و آمدوشدهای اجتناب‌ناپذیر عناصر مافیا، می‌تواند یکی از مهمترین محورهای رهگیری و آگاهی یافتن از این گروه‌های مخوف باشد.
به طورکلی گروه‌های مافیایی به دلایلی چند، ناگزیر هستند به کشورهای مختلف ترددکنند. از جمله ؛
-     برقراری ارتباط و هماهنگی با شبکه‌های مافیایی فرامرزی
-     کسب درآمدهای نامشروع و غیرقانونی
-     سرمایه‌گذاری در خارج از کشور متبوع خود
-     تفریح و خوش‌گذرانی
رفت ‌و آمدهای جریان مافیای ثروت و قدرت ایران نیز از این قائده مستثنی نبوده و می‌تواند در چارچوب موارد ذکر شده مورد ارزیابی قرارگیرد.
در این شماره مافیای ثروت و قدرت از منظر تردد به خارج از کشور و روابط پنهانی، مورد بازشناسی وکنکاش قرار می‌گیرد تا شاید ابعاد دیگری از تاریکخانۀ عالیجنابان هویداگردد. به این امید که موجبات تنویر افکار عمومی را فراهم سازد.
 
» رکورد شکنی خاندان آقای هاشمی در سفرهای خارجی
بنا به گفتۀ یکی از افراد نزدیک به خاندان آقای هاشمی، در چند سال اخیر، تعداد 10 نفر از این خانواده- شامل فرزندان، همسر و برادران آقای هاشمی رفسنجانی- مجموعاً در حدود 750 بار به خارج از کشور مسافرت نموده‌اند که در این میان، مسافرتهای مکرر مهدی هاشمی (حدود260 نوبت) و فاطمه هاشمی (حدود 200 نوبت) قابل تأمل‌تر از مابقی می‌باشد.

اسناد و سوابق نشان می‌دهد که در تعداد متنابهی از این مسافرتها، ملاقات‌های مشکوکی با کارگزاران رژیم پهلوی، وابستگان به مافیای خارج از کشور  و حتی عناصر وابسته به سرویسهای جاسوسی، صورت گرفته‌است که در اینجا به مواردی از آن اشاره می‌گردد :
-    روابط پنهانی مهدی هاشمی با چنگیز فرنژاد، رئیس سابق اداره ضد جاسوسی ساواک.
-    برقراری ارتباط پنهان مهدی هاشمی با ناخدا کمال درویش از همکاران سرویس اطلاعاتیMI6  انگلستان.
-    گفتگوی پنهانی مهدی هاشمی با دیپلمات آمریکایی (بر اساس قرار قبلی) در هواپیما،  هنگام سفر به عربستان.
-    رایزنی مهدی هاشمی با حدود 200 نفر از سرمایه‌داران عرب در دبی.
-  برقراری روابط پنهانی خاندان آقای هاشمی  با خبرگزاریها و نشریات خارجی جهت تبلیغات گسترده در حمایت از آقای هاشمی رفسنجانی.
-    ایجاد صندوق پستی در لندن جهت دریافت نامه های پنهانی.
بر این اساس چنانچه  فقط هزینۀ رفت و برگشت هر سفر به طور متوسط (حداقل) 000/000/30 ریال در نظر گرفته شود، تنها مجموع هزینه‌های ایاب و ذهاب و ... پرداخت شده برای این سفرها 000/000/250/2 ریال خواهد بود که با در نظر گرفتن مدت زمان طولانی اکثر این سفرها و صرف هزینه‌های هنگفت در آنها، مطمئناً کل هزینه‌ها بسیار بیشتر از مبلغ فوق خواهد بود.

» سفر به خارج  از کشورجهت آزمایش سلامتی (چکاپ)
محمد هاشمی در تاریخ 15/7/83 به همراه همسر و پدر زن خود، برای انجام آزمایش‌های پزشکی (چکاپ) به سوئیس عزیمت می‌نماید و پس از 11 روز، در مورخه 26/7/83 به تهران باز می‌گردد.
گفته می‌شود که نامبردگان قصد داشته اند از طریق آلمان به سوئیس بروند، اما بواسطه پاره‌ای از مشکلات[؟!] ، از طریق دبی به سوئیس سفر کرده‌اند که این تغییر مسیر، موجب پرداخت حدود 000/000/20 ریال هزینۀ اضافی از سوی وی می‌گردد.
 

» معاملۀ تجاری با یک مقام منفور
محمود هاشمی (برادر آقای هاشمی رفسنجانی) در جریان انعقاد قراردادی تجاری (طرح استاندارد سازی)، مراودات گسترده‌ای با شرکت هاتیک به مدیریت کالین پاول داشته‌است. این در حالی است که شرکتهای اروپایی و بسیار معتبر دیگری نیز در همین زمینه فعالیت می‌کنند.
شایان ذکر است کالین پاول در زمان جنگ ایران و عراق، فرماندهی ناو آمریکایی «وینسنت» را بر عهده داشت.
وی در تاریخ  یکشنبه 12/4/1367  فرمان حملۀ موشکی به  هواپیمای مسافربری ایرباس ایران را بر فراز خلیج فارس صادرکردکه در این اقدام وحشیانه و بی‌نظیر، تعداد290 نفر از هموطنان ما اعم از زن ومرد وکودک بی‌گناه به شهادت رسیدند.
پاول بعد از این اقدام وحشیانه از رئیس جمهور وقت آمریکا مدال شجاعت دریافت نمود.

 

» دیدار با روحانی اعظم رژیم اشغالگر قدس
 در جریان یک کنگرۀ بین المللی که در بخارست برگزار شد، خانم فائزه هاشمی، ریاست هیئت ایرانی  را در کنفرانس مذکور برعهده داشت.
وی در حاشیۀ این کنفرانس با « هاروا معیدلاو» (هاروا لقب روحانی اعظم صهیونیست‌ها است)  دیدار نمود.
شبکۀ دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز ضمن تأیید این خبر، دو عکس از این دیدار را منتشر ساخت که در آن خانم فائزه هاشمی با چهره‌ای بسیار بشاش، در حال گفتگوی صمیمانه با هاروا معیدلاو مشاهده می‌شد.
همچنین هاروا معیدلاو در جریان مصاحبه‌ای به مناسبت «یوم کیپور» (روز بزرگ یهودیان)، این خبر را تأیید نمود.
لازم به ذکر است که با وجود تأیید خبر ملاقات از طرف منابع صهیونیستی، طرفین از انتشار محتوای مذاکرات خودداری کردند.

» کلاهبرداری از شیوخ عرب
همانطور که در خبرهای قبلی اشاره شد، مهدی هاشمی(فرزند آقای هاشمی رفسنجانی) دارای روابط گسترده‌ای با شیوخ عرب می‌باشد. وی در انجام معامه با یکی از این شیوخ به نام حسن عنانی، در یک کلاهبرداری میلیونی، پس از دریافت مبلغ 000/000/3  دلار از وی - علیرغم واگذاری سفته به حسن عنانی-  به تعهدات خود عمل نکرده است.
پس از این اتفاق، عنانی اقدام به شکایت از وی نمود که به دلیل تهدید و ارعاب از سوی مهدی هاشمی و نگرانی‌از به خطر افتادن سرمایه‌گذاری‌های خود در ایران، از پیگیری آن خودداری ورزید.
لازم به ذکر است که حسن عنانی در زمان معامله تجاری با مهدی هاشمی، یکی از سهامداران عمدۀ شرکت نوشاب در ایران بوده‌است.
گفت : می‌خواهم به کارگزاران سازندگی (بنویسید عالیجنابان قدرت‌طلب، بخوانید مافیای ثروت و قدرت) رأی بدهم.
پرسیدم :  چرا ؟!
جواب داد : آنقدر رانت‌خواری کرده‌اند که سیر شده‌اند و شاید دیگر به اموال دولتی و عمومی تعدی نکنند.
خندیدم و گفتم :اتفاقاً برعکس. نشنیده‌ای که از قدیم‌الایام می‌گویند « از نخورده بگیر، بده به خورده» . چون آنها از همه گرسنه‌تر هستند !

مافیای ثروت و قدرت و عدم شفافیت
حرکت در سایه و پنهان‌کاری، کسب ثروت نامشروع و غیرقانونی از یک سو و تبلیغات عوامفریبانه برای دستیابی به قدرت و حفظ آن، از دیگر سو، گروههای مافیایی را به غیر شفاف‌ترین جریانهای فعال در جوامع کنونی تبدیل کرده‌است.بر این اساس گروههای مافیایی با اتخاذ دیپلماسی پنهان و روابط غیر شفاف، در هنگام رویکرد به قدرت، پاسخگو نبودن و عدم شفافیت را با خود وارد فضای سیاسی می‌کنند.

رفتار مافیای ثروت و قدرت ایران نیز قائدتاً در چارچوب ذکرشده قابل مداقّه و ارزیابی می‌باشد. عالیجنابان در سایه، علاوه بر سپری کردن هشت سال عملکرد بدون پاسخ- در دولت موسوم به سازندگی- با مقروض کردن ملت ایران به بانکهای خارجی، بر جای گذاردن پروژه‌های نیمه‌تمام رها شده و ایجاد فاصلۀ طبقاتی آزار دهنده، در دولت اصلاحات نیز در اَرنج و ترکیب اصلی قرار گرفتند و ضمن بر هم زدن هماهنگی آن، میزان پاسخگویی دولت سید محمد خاتمی را به مراتبِ پایین‌تری نازل کردند.
در چرایی عدم پاسخگویی و شفاف نبودن جریان مافیا، گمانه‌های زیادی وجود دارد که در این مجال به یکی از آنها اشاره می‌گردد.
عالیجنابان قدرت‌طلب(1) با فعالیت در اتاق‌هایی با شیشه‌های مات، همواره می‌کوشند تا مانع آگاهی مردم- به عنوان ناظر و داور- از روابط پنهان و پیچیدۀ‌شان شوند. زیرا شفافیت، جریان مافیا را از چرخۀ مقبولیت عمومی خارج ساخته و دست آنان را از رسیدن به اریکۀ قدرت کوتاه می‌گرداند.
در این ارتباط آقای عطریانفر در توصیه‌ای- که ناظر بر عدم شفافیت عالیجنابان است- به یکی از دست‌اندرکاران ستاد آقای هاشمی می‌گوید :
یک تیم قوی و ژورنالیستی از افرادی مثل شمس‌الواعظین، قوچانی، سعید لیلاز، محمود صدری و ... را جمع کنید تا برای برنامه تلویزیونی آقای هاشمی واژه‌های قشنگ و خیلی کلی درست کنند. ایشان در برنامه نیاید بگوید ما آن موقع چه کار کرده‌ایم. فقط به صورت کلی بگویند ما 8 سال کشور را بازسازی کردیم و الان هم می‌خواهیم مشکلات را حل بکنیم.
1) مهند س موسوی در سال 1369 در تحلیل رفتار کارگزاران به آنان «قدرت‌طلب» لقب داد.
وعدۀ حل مشکل قضایی برج ساز معروف  توسط خاندان آقای‌هاشمی
آقای جلیل مکینه‌چی یکی از برج سازان و سرمایه‌داران معروف که سرمایه‌های خود را از ایران به دبی منتقل کرده، اخیراً یک ساختمان هفت طبقۀ گران قیمت (با نمای شیشه‌ای آبی) واقع در خیابان شهید نجات‌الهی را در اختیار ستاد انتخاباتی آقای هاشمی رفسنجانی قرار داده‌است.
گفتنی است که آقای جلیل مکینه‌چی با اخذ مجوز برج‌سازی از شهرداری تهران (در زمان تصدی آقای کرباسچی)، باغات متعددی را  بر خلاف موازین قانونی تخریب نمود.
همچنین گفته می‌شود که نامبرده به دلیل پاره‌ای از تخلفات، دارای یک پروندۀ قضایی قطور در قوۀ قضاییه است و فردی بنام قاضی موحد، مسؤل رسیدگی به پروندۀ مشارالیه می‌باشد.
بر همین اساس خاندان آقای رفسنجانی به مکینه‌چی قول مساعد داده‌اند که در صورت حمایت مالی وی از ستاد انتخاباتی آقای هاشمی در انتخابات آتی و پیروزی ایشان، موضوع پرونده‌ را پیگیری و مشکل قضایی وی را حل نمایند.
لازم به ذکر است که در حال حاضر آقای طه هاشمی و تعدادی از عالیجنابان قدرت‌طلب (اعضای حزب کارگزاران سازندگی)،  به عنوان «ستاد امور استانهای آقای هاشمی رفسنجانی» در این ساختمان مستقر بوده و فعالیت می‌نمایند.

 

»استفاده  از اموال عمومی و دولتی در ستاد انتخاباتی‌آقای‌هاشمی
بنا به گفتۀ یکی از نزدیکان ستاد آقا ی هاشمی رفسنجانی، آقای حسینی- یکی از مسؤلین اداری مالی نهاد ریاست جمهوری که بودجه‌های خارج از شمول قانون محاسبات عمومی در اختیار نامبرده می‌باشد -  به عنوان مسئول مالی و پشتیبانی ستاد آقای هاشمی رفسنجانی، انتخاب شده است.
این انتصاب، ناظر سوء استفاده از امکانات، تجهیزات و بودجه‌های نهاد ریاست جمهوری به نفع ستاد آقای هاشمی رفسنجانی می‌باشد. شایان ذکر است بودجه‌های خارج از شمول
این انتصاب، ناظر بر سوء استفاده از امکانات، تجهیزات و بودجه‌های نهاد ریاست جمهوری به نفع ستاد انتخاباتی آقای هاشمی رفسنجانی می‌باشد.
همچنین در ادامۀ روند سوء استفادۀ مافیای ثروت و قدرت از امکانات دولتی در انتخابات، می‌توان به حضور ده نفر از کارکنان زن مجمع تشخیص مصلحت نظام، در ستاد انتخاباتی آقای هاشمی اشاره کرد.


»ناوگان کشتیرانی مافیای ثروت و قدرت
همانطور که در اخبار قبلی اشاره شد، خاندان آقای هاشمی از یک سو دارای نفوذ گسترده‌ای در بنادر و گمرکات کشور بوده و از سوی دیگربرخی از شرکتهای خصوصی در زمینۀ سازه‌های دریایی را نیز در اختیار گرفته‌اند. این امر سبب شده‌ که افراد و نزدیکان این خاندان، حوزۀ فعالیت خود را در راستای تشکیل ناوگان دریایی و کشتی‌سازی گسترش دهند.
بدیهی است که یکی از کارکردهای کشتی‌سازی و تشکیل ناوگان دریایی، تسهیل امکان قاچاق می‌باشد. در ادامه به بعضی از این موارد قابل تأمل اشاره می‌گردد :
 v   درصد از سهام شرکت «فراساحل» مربوط به آقای مهدی هاشمی (فرزند آقای هاشمی رفسنجانی) می‌باشد.  ‌این شرکت 30 در ابتدا به عنوان سازندۀ مصنوعات و سازه‌های دریایی، در قسمت جنوب غربی کشتی‌سازی بندرعباس فعالیت خود را آغاز کرد. اما پس از مدتی با توجه به نفوذ گستردۀ مهدی هاشمی در وزارت نفت (رئیس قبلی تأسیسات دریایی  وزارت نفت و رئیس فعلی سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت)، بکار قاچاق سوخت دیزل با پوشش صادرات مازوت، سنگ، شن و ماسه مبادرت ورزید.
v   یکی از  فرزندان آقای هاشمی رفسنجانی دو واحد از سکوی وابسته به شرکت صدرا را در اختیار دارد که اولی در جنب تجهیزات دریایی بوشهر و دومی درعسلویه پارس جنوبی واقع است.
v   از ناوگان فردوس که دارای ده فروندکشتی است، کشتی‌های فردوس 1، 2 و 3 به آقای هاشمیان (خواهرزادۀ آقای هاشمی رفسنجانی) تعلق دارد. هرچند ناوگان فردوس با عنوان صیادی مشغول به فعالیت است، اما هاشمیان از این سه کشتی به همراه کشتی فارس در امر قاچاق کالا نیز استفاده می‌کند و شرکت در عملیات صیادی بعنوان پوشش آن محسوب می‌شود.
v   دکتر فاتحیان که از نزدیکان و افراد وابسته به خاندان آقای هاشمی رفسنجانی است، تعداد سه فروند کشتی به نامهای هانی، کسرا و ستارۀ جنوب را دراختیار دارد.
v   کشتی کاویان 2 متعلق به فردی به نام صراف‌زاده است که از مرتبطین و نزدیکان خاندان آقای هاشمی رفسنجانی محسوب می‌شود.
»توزیع موبایل ماهواره‌ای توسط ستاد انتخاباتی آقای هاشمی
اخیراً ستاد انتخاباتی آقای هاشمی رفسنجانی (شامل خاندان آقای هاشمی و اعضای حزب کارگزاران سازندگی)، تعداد 1000 خط موبایل ماهواره‌ای، خارج از شبکه دیتای کشور در بین ستادهای انتخاباتی خود در سراسر کشور توزیع نموده است.
با توجه به هزینه‌های بالای تلفن ماهواره‌ای (مکالمۀ آن هر دقیقه حدود 5500 ریال) و قیمت خط و گوشی آن (حدود 000/000/11 ریال)، صرف این هزینه‌ها- جدا از محل تأمین آن- این سؤال را در ذهن متبادر می‌سازد که براستی عالیجنابان مافیایی در تعقیب چه اهدافی می‌باشند؟

خبر اول : ستاد انتخاباتی کارگزاران به علت کمبود منابع مالی، سفرهای تبیلغاتی کاندیدای خود را لغو کرد.
خبر دوم : ستاد انتخاباتی کارگزاران مبلغ 000/000/000/300 ریال به عنوان هزینۀ جاری (جدای از هزینه‌های تشکیل ستاد و تبلیغات) به ستادهای استانی خود کمک نمود.
خبر سوم : ستاد انتخاباتی کارگزاران مبلغ 000/000/150 ریال برای تهیه یکی از عکس‌های تبلیغاتی کاندیدای خود هزینه کرد.

 »خاندان آقای هاشمی و اسب‌های گرانقیمت
اسب سواری یکی از ورزشهای مورد علاقۀ خانواده آقای هاشمی رفسنجانی ‌است که در این زمینه هزینه و ریخت و پاش‌های فراوانی انجام داده‌اند.
اعضای خانواده آقای هاشمی اعم از برادر، خواهر، عمّه، عمو و فرزندان ایشان همه دارای اسب‌های بسیار گرانقیمت هستند. از جمله یاسر هاشمی در چند سال گذشته اسبی را به مبلغ 000/000/200/3 ریال خریداری کرده که هم‌اکنون 000/000/000/5 ریال ارزش آن می‌باشد. همچنین فائزه  هاشمی نیز اسبی به ارزش 000/000/500/2 ریال را در اختیار دارد.

فائزه هاشمی به همراه کرباسچی و چند تن دیگر اقدام به تأسیس یک باشگاه سوارکاری در منطقه لواسان کرده‌اند و تعداد زیادی اسب گرانقیمت در آنجا نگهداری می‌شود. مردم منطقه با ابراز نارضایتی نسبت به اینگونه اقدامات، رفتار فائزه هاشمی را با فرح و اشرف پهلوی مقایسه می کنند.
هزینۀ نگهداری این اسبها (مواد غذایی، دارویی و...) روزانه بالغ بر 000/000/10 ریال می‌باشد. برای مثال روزانه در برنامه غذایی اسبها مقدار زیادی هندوانه وجود داردکه هزینۀ آن در حدود 000/100 تومان در روز می‌باشد.

»دریافت وام با استفاده از نفوذ در دفتر ریاست جمهوری
 آقای یاسر هاشمی (رئیس وقت فدراسیون اسب سواری و مشاور آقای فروزش در وزارت جهاد سازندگی) در سال 1375 با استفاده از نفوذ برادرش محسن هاشمی (رئیس دفتر رئیس جمهوری وقت) اقدام به دریافت 000/000/500/1 ریال وام، خارج از ضابطه و بدون طی مراحل قانونی از محل تنخواه طرحهای عمرانی وزارت جهاد سازندگی سابق می‌نماید .
وی همچنین در تاریخ 21/5/75  مبلغ 000/400  دلار ارز از وزرات جهاد سازندگی (بدون انجام مراحل قانونی ثبت سفارش وگشایش اعتبار) دریافت می‌کند. گفته می‌شود که مبلغ ذکر شده جهت وارد نمودن اسب از روسیه (برای فدراسیون اسب‌سواری) پرداخت گردیده بود. اما پیگیریها  نشان می‌دهد که در سالهای بعد، این اقدام هیچگاه صورت نگرفته و اسبی از روسیه وارد ایران  نشده است.
 

»زمین‌خواری به روش زورگیری
 چندی پیش یاسر هاشمی سعی کرد با اعمال نفوذ، تهدید، ارعاب و زورگیری مرتعی به نام سرین دارکیا، به مساحت 000/000/4 مترمربع را واقع در روستای امامه فشم و میگون تصاحب نماید.
این مرتع متعلق به یک دامدار بوده که به همراه برادرش تعداد 1500 رأس گوسفند را در آن نگهداری می‌کردند و به شدت با واگذاری آن به یاسر هاشمی مخالف بودند. در همین راستا  یاسر هاشمی ضمن تهدید فرد مذبور به وی  می‌گوید :
از این مرتع دست بکش که من می‌خواهم آن را از دولت بگیرم.


»مشارکت تجاری با عمّه‌خانم
 خانم فائزه هاشمی با همکاری عمّه‌خانم خود (سرکارخانم بهرمانی) که حدود 70 سال سن دارد، زمینی به مساحت 000/000/30 مترمربع (000/3 هکتار) در سیمین دشت فیروزکوه را برای باشگاه سوار‌کاری و پرورش اسب به مبلغ 000/000/000/45 ریال خریداری کرده‌است.
لازم به ذکر است که بیشتر سرمایه‌گذاری خانم بهرمانی در زمینۀ تجارت نفت می‌باشد، وی از شرکای تجاری عمدۀ فائزه هاشمی محسوب می‌شود.

 

»سازمان امداد  جهانگردی  در اختیار خاندان آقای هاشمی
 یاسر هاشمی(فرزند آقای هاشمی رفسنجانی) اقدام به تأسیس سازمانی تحت عنوان «امداد جهانگردی» نموده‌است که یکی از وظایف آن- با توجه به قرارداد فی‌مابین این سازمان و شرکت ایران خودرو- تعمیر و راه اندازی خودروها در جاده‌های کشور می‌باشد.
سازمان مذکور در ازای تولید هر دستگاه خودرو توسط شرکت ایران خودرو، مبلغ 000/40 ریال بابت ارائۀ خدمات و سرویس دریافت می‌نماید. این رقم جدای از مبالغ قابل توجهی است که در هنگام ارائۀ خدمات و در جاده دریافت می‌شود.
با توجه به حجم بالای تولیدات شرکت ایران خودرو (تولید سالیانه بیش از 400 هزار دستگاه) سود سالیانۀ سازمان فوق بابت ارائۀ این خدمات، رقم قابل توجهی خواهد بود که با یک محاسبۀ نه چندان سرانگشتی بدست خواهد آمد :
000/400 (حجم تولیدات ایران خودرو در سال) × 000/40(رقم دریافتی سازمان برای هر خودرو) = ?

»ساخت حوضچۀ دریایی
 یاسر هاشمی با راه‌اندازی یک شرکت، اقدام به ساخت یک حوضچۀ تعمیرات دریایی در بوشهر نموده‌است که هزینۀ ساخت این مکان در حدود 000/000/000/30 ریال تخمین زده می‌شود.
 نکتۀ قابل تأمل این است که در نزدیکی محل این حوضچه، دو حوضچۀ تعمیرات دریایی دیگر متعلق به نیروی دریایی ارتش وجود دارد.
نیروی دریایی برای جلوگیری از فعالیت موازی و عدم تحمیل هزینۀ مجدد، برای احداث حوضچه توسط یاسر هاشمی، پیشنهاد اجاره دادن آنها را به وی داده بود که مورد قبول نامبرده واقع نگردیده‌است.
راه‌اندازی حوضچۀ دریاییِ جداگانه، ناظر بر سرویس‌دهی به ناوگان حمل کالاهای قاچاق می‌باشد.

 »کسب قدرت بوسیله ثروت
 بنا به اظهارات یکی از نزدیکان ستاد آقای هاشمی رفسنجانی، این ستاد قصد دارد در شهرهای مختلفی از جمله شهرکرد اقدام به خرید رأی نماید.
وی اذعان داشت رقم پیشنهادی برای هر رأی مبلغ دو الی سه هزار تومان می‌باشدکه با نزدیک شدن به روز انتخابات و عدم اقبال عمومی از آن، ممکن است این مقدار افزایش پیدا کند. این در حالی است که این ستاد اخیراً اعلام نموده که به علت عدم بضاعت مالی، سفرهای انتخاباتی کاندیدای خود را لغو کرده است.
به نظر می‌رسد از دیدگاه این ستاد خرید رأی، از ملاقات رو در روی آقای هاشمی با مردم کارساز تر خواهد بود.

»همه با هم کار برای یک نفر
 همانطورکه درخبرهای قبلی اشاره شد، ستاد انتخاباتی آقای هاشمی رفسنجانی در نتخابات گذشته در راستای دستیابی به اهداف خود و پیروزی در انتخابات از امکانات دولتی برای تبلیغات استفاده می‌کرد.

در همین راستا یاسر هاشمی(فرزند آقای رفسنجانی) اقدام به بهره‌برداری از ساختمانی متعلق به مجمع تشخیص مصلحت نظام- واقع در خیابان نیاوران- برای راه اندازی یکی از ستاد های انتخاباتی نمود.
اما در ادامه این اقدامات مافیای ثروت و قدرت پا را از این نیز فراتر نهاده و استفاده از امکانات دولتی جهت تخریب و جوسازی  علیه سایر کاندیداها و منحرف‌کردن اذهان عمومی را آغاز کردند.
در همین زمینه ستاد انتخاباتی آقای هاشمی رفسنجانی از یک ساختمان متعلق به وزارت نفت برای تشکیل جلسات پنهانی یکی از ستادهای جنگ روانی خود  به منظور خبر سازی و پخش شایعه استفاده می‌کرد.

منبع : ایران حامی بنقل از انتخابات10
2 نوشته شده توسط ایلیا دخیلی در پنجشنبه 21 خرداد 1388 و ساعت 09:10 ق.ظ  نظرات