تبلیغات
اخبار جدید و روز کشور - دکتر احمدی‌نژاد تشریح کرد:جزئیات جعل آمار و استناد به گزارش مؤسسات صهیونیستی توسط میرحسین موسوی
دکتر احمدی‌نژاد تشریح کرد:جزئیات جعل آمار و استناد به گزارش مؤسسات صهیونیستی توسط میرحسین موسوی

دکتر "محمود احمدی نژاد" نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری چهارشنبه شب در فرصتی که در شبکه سوم سیما برای پاسخگویی نامزدها به اتهامات مطرح شده در مناظره هایی که غایب بودند، اختصاص یافته بود، با بیان لیستی از اقدامات دولت و طرح این سؤال در مقابل هر مورد که آیا "این‌ها دروغ است؟"، از پروژه جریان رقیب خبر داد که بر مبنای آن قرار است این‌قدر دولت به دروغ‌گویی متهم شود که اگر گفت ماست سفید است، بگویند نه سیاه است.

به گزارش رجانیوز، رئیس‌جمهور در این برنامه جعل نمودار و آمار توسط میرحسین موسوی و استناد به گزارش‌های مؤسسات صهیونیستی برای زیر سؤال بردن عملکرد 4 ساله دولت را تشریح کرد.

متن کامل اظهارات رییس‌جمهور که در راستای اجرای بند 17 اصول برگزاری مناظره‌های تلویزیونی، به مدت حدود 20 دقیقه با حضور "رضا پورحسین" مجری برنامه مناظره‌های تلویزیونی نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد، چنین است:

"با سلام خدمت ملت شریف و بزرگ ایران

همه تبلیغات علیه یک نفر و یک رقیب بود،‌سوال این است که چرا؟ چرا آنها با توهین و اهانت به رقیب به صحنه آمدند؟!

این یک سوال کلیدی است که به اعتقاد من چند دلیل دارد:

دلیل اول این است که اگر فضای منطقی حاکم و بنا بود کارها ارزیابی و مقایسه بشود، دست آنها خالی بود، ‌یعنی عملکرد این دولت به لطف خدا و عنایت مردم نسبت به دولت های قبل بسیار درخشان است و در هر بخشی که وارد بشویم علم، صنعت، اقتصاد، کشاورزی، سیاست داخلی، و در فضا و زمین می دانند کارهایی که در این چهار سال انجام شده، قابل مقایسه با گذشته نیست.

علت دوم این است که در این چهار سال افتخارات بزرگی نصیب این ملت شد، مثل افتخار هسته ای و فضایی‌، این ها در این افتخارات شریک نبودند بلکه نقطه مقابل آن ایستادند، اگر بنا بود این افتخارات بیان بشود معلوم بود که چه اتفاقی می افتد.

علت سوم این است که آنها مسئول گذشته هستند، وقتی معلوم بشود که در این چهار سال می شود این قدر کار کرد،‌ قبلی ها زیر سوال می روند و می گویند شما در طول سال های متمادی گذشته چه کار کرده اید و باید پاسخ بدهند.

علت چهارم بحث جنگ روانی است،‌ در جنگ روانی هجوم تهمت ها و افتراها ذهن را به خود مشغول می کند. این یک روش شناخته شده برای تاثیرگذاری بر محیط سیاسی و پر کردن چشم ها و ذهن ها است.

به همین دلیل، تصمیم گرفتند با هجوم گسترده دروغ و متهم کردن دولت، فضا را به نفع خود رقم بزنند. البته من هیچ وقت علاقه نداشتم که وارد این بحث ها بشویم،‌امشب هم برای شخص خودم نیامده ام. من بارها و بارها گفته ام هر کاری نسبت به بنده کرده اند آنها را بخشیده ام،‌اما رسیدیم به نقطه ای که دیدیم به ملت توهین می کنند، و حقوق ملت دارد ضایع می شود. بنابر این، مجبور شدم که بیایم و توضیحاتی در دفاع از حقوق ملت بدهم.

آنها در جلسات محفلی تصمیم گرفته اند و گفته اند ما آن قدر با هجوم گسترده تکرار می کنیم که این دولت دروغگو است که اگر احمدی نژاد بگوید ماست سفید است مردم باور نکنند.

من می خواهم چند نکته در همین باب بگویم و بعد به مسایل دیگری بپردازم.

همه ملت می دانند، دروغگو خیانتکار است وخیانتکار، ترسو است آیا این دولت، دولت ترسویی است؟!

از یک طرف به ما ایراد می گیرند چرا شما این قدر شجاعت دارید و در برابر دشمنان و مفاسد می ایستید و توی دل دشمنان می روید و از طرفی دیگر به ما می گویند شما دروغگو هستید.

دروغگو کسی است که خائن است. ما 24 ساعته در میان مردم هستیم، آدم دروغگو به میان مردم نمی رود، ما 24 ساعته کار می کنیم، جوری حرف می زنند که انگار ما می گوییم در کشور هیچ مشکلی نیست،‌اگر در کشور مشکلی نبود ما چرا 24 ساعته کار می کردیم،‌ همه این کارها به خاطر این است که مشکلات برطرف شود.

اما کار ارزیابی باید مقایسه ای باشد که دولت قبل چه کار کرده و این دولت چه کاری انجام داده است. ‌یک فضایی ایجاد می کنند که انگار در این کشور هیچ کاری انجام نشده است.

من می خواهم تعدادی از کارهایی که انجام شده را بشمارم.

به ما می گوید دروغ می گوید،آیا هسته ای شدن دروغ است،‌ آیا پیشرفت های بیوتکنولوژی دروغ است، 20 هزار اختراع دروغ است،‌20 هزار مقاله علمی در جهان دروغ است، راه آهن اصفهان شیراز و کرمان به بم دروغ است، این همه مدرسه و بیمارستان و کارخانجات صنعتی دروغ است،‌ 40 هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت شده،دروغ است،‌این همه بزرگراه دروغ است،‌ 70 درصد حجم دانشجویان در کشور اضافه شده دروغ است. ظرفیت تحصیلات تکمیلی ظرفیت سه برابر شده،‌این ها دروغ است، یک هزار و 500 مدال ورزشی در طول چهار سال گذشته در مقایسه با 900 مدال در گذشته، دروغ است؟!، این ها همه ثبت شده است.

ما وقتی دولت را تحویل گرفتیم، تولید سیمان‌ 90 هزار تن در سال بود،‌امروز سیمان و فولاد در بازار به وفور وجود دارد، این همه پتروشیمی در کشور افتتاح شد،‌چند هزار روستا را گاز رسانی کردیم. این ها همه دروغ است،‌ این همه روستا را آبرسانی کردیم، این ها همه دروغ است؟!. همه این خدمات در جلوی چشمان مردم است.

ما دولتی هستیم که وقتی به هر شهرستان می رویم، من از مردم سوال می کنم به عنوان مثال به مردم می گویم این 5 تا کار باید در این شهر انجام می شد، آیا انجام شده است؟!

به هر شهرستانی که می روم من از مردم گزارش می گیرم و مردم ناظر هستند و کارهای ما در مقابل چشم مردم است.‌

آیا افزایش حقوق بازنشسته ها،‌ مستمری بگیران کمیته امداد و کارکنان دولت،‌دروغ است، سهام عدالت دروغ است؟!. و صدها کار ارزشمند دیگر که در این دولت اتفاق افتاد.

وقتی این دولت آمد، هشت میلیون موبایل وجود داشت و قیمت آن حدود یک میلیون تومان بود،‌ امروز آنقدر زیاد شده که در کنار خیابان ها با قیمت های 5 هزار تا 10 هزار تومان به فروش می رسد،‌ این ها همه دروغ است؟!

می گویند دولت بی ادبی می کند. ما به کی بی ادبی کردیم؟!، کلام مولا امیرالمومنین این است که اگر کسی به بیت المال مردم دست اندازی کرد،‌ باید آبرویش را ببرید، کسی زیاده خواهی کرد‌، آبرویش را ببرید.

البته اجرای عدالت سخت است،‌ کسانی بودند که در رکاب پیامبر خدمت کردند، شمشیر زدند و در یک مقطعی خادم بودند، حتی مدال گرفتند اما وقتی اجرای عدالت به میان آمد با شمشیر در برابر عدالت ایستادند. ‌طلحه و زبیر در تاریخ مشهور هستند. این ها به اشرافیت معاویه پناه بردند و مورد حمایت معاویه قرار گرفتند.

بنابر این، برخورد با آدم هایی که دست اندازی به بیت المال می کنند، بی ادبی نیست،‌خدا شاهد است من در مناظره ها خیلی از حرف هایی که باید می زدم، را فقط به خاطر این که شخصیت طرف مناظره آسیب می دید، کنار گذاشتم.

به من می گویند چرا راجع به مدارک علمی یک خانم صحبت کردید. این ورود به حیطه حقوق خصوصی و مسایل خانوادگی است.
کجای آن مسایل خانوادگی است؟!، اولا من سوال کردم،‌ دو بار از وی سوال کردم که این مطلب را عنوان کنم، یک کپی مدرک و سیر مدارج بود. اگر کسی برخلاف قانون مدارک علمی را طی کند این تجاوز به حقوق عمومی است.

یک جمله می گویم تا مردم بدانند چه اتفاقی افتاده است. ما در دانشگاه مدارج علمی داریم، مربی،دانشیار،‌‌ استادیار و ‌استاد.‌ هر کس بخواهد از یک پله به پله بالاتری برود،‌ حدود 5 سال طول می کشد. باید مقاله بدهد،‌تحقیق و پژوهش کند و کارهای برجسته ای انجام دهد و بعد می رود در هیات ممیزی مدت ها معطل می شود.‌

یک کسی آمده ظرف سه سال، هم استادیار شده هم دانشیار.‌ همه اساتید می دانند برای طی هر یک از این مدارج علمی حداقل 10 سال زمان و کارهای علمی بسیار برجسته لازم است.

این بحث، شخصی و خانوادگی نیست که کسی بیاید و بگوید،‌فلانی بی ادبی کرد.‌ آیا این بی ادبی است؟!

یک وقتی ما راجع به دانشگاه آزاد صحبت می کنیم،‌می گویند، فلانی ضد دانشگاه است.‌بنده یک فرد دانشگاهی هستم و در این دوره 70 درصد ظرفیت دانشجویی کشور اضافه شده است. من طرفدار دانشگاه و از متن آن هستم، ازدانشگاه آمده ام و می خواهم در خدمت مردم باشم.

دو تا حرف بیشتر در مورد دانشگاه ندارم، این همه دانشجو و اساتید دارند برای علم و پیشرفت کشور فداکاری می کنند و زحمت می کشند.

بسیاری از مردم از نان شب خود برای هزینه دانشگاه فرزندان خود می زنند.‌ چرا این پول ها باید در جای دیگر خرج بشود و چرا باید در انتخابات هزینه شود؟!

این پول باید خرج خود دانشجویان شود. ما می گوییم این همه دانشجوی دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دارند زحمت می کشند و من خودم رساله چندین دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه آزاد را راهنمایی کرده ام. آنها این همه زحمت می کشند،‌ اما از طرف دیگر، چرا یک سری مدارک قلابی در دست یک عده ای باید بگذارند، و به حیثیت و اعتبار دانشگاه و دانشجویان آسیب بزنند و خدشه وارد کنند؟!. حرف ما این ها است.

ما با شیوه مدیریت این دانشگاه مخالف هستیم و آن را به نفع مردم نمی دانیم. دانشجویان این دانشگاه فرزندان ما و اساتید آن همکاران من هستند.

آمده اند میلیون ها لوح فشرده توزیع کرده اند،‌حرف های مرا بریده اند و ‌کنار هم گذاشته اند برای که مرا تخریب بکنند. این بی ادبی نیست؟!. ما بی ادب هستیم یا کسانی که این کارها را می کنند؟!

بالاخره بنده رییس جمهور هستم به هر جایی که می روم به اقتضای آن مکان حرف هایی را می زنم،‌این ها اول و آخر این صحبت ها را می برند و به هم می چسبانند. این یک چیز خنده داری در می آید. به عنوان مثال، می گویم فلانی چنین گفته است، و در ادامه سخنان خود حرف او را رد می کنم. این فلانی را که چنین گفته است، می برند و در کنار آخر جمله قرار می دهند و می گویند، ببینید این صدای احمدی نژاد است.

این روش ها، روش های درستی نیست. ‌آمده اند گفتند فلانی هزار فامیل درست کرده است. خیلی جالب است یک چیزی را در سطح وسیع در روزنامه ها منتشر کردند. در این مقاله چهار باجناق جدید برای ما درست کرده اند. من سه تا باجناق دارم که خیلی هم دوستشان دارم،‌ اما هیچ کدام از آنها در هیچ کار دولتی نیستند.

دیشب چنین نموداری جلوی دوربین به ملت نشان داده شد برای اینکه بگویند رتبه فساد در ایران بالا رفته است. من خواهش می کنم، ملت دقت بکنند که چه اتفاقی افتاده است.

این از کجا در آمده است.‌یک موسسه خصوصی شفاف سازی است که اصلا سازمان بین المللی نیست و ربطی هم به این سازمانها ندارد. کار موسسه این است که تخمین و برآوردهایی راجع به مسایل مفاسد بگیرد.

این آمده از چهار شرکت، دو تا انگلیسی، یک آلمانی و یک آمریکایی که سه تا از این شرکت ها تحت سلطه صهیونیست ها است، به هر کدام، یک فرم نظر خواهی داده و آنها هم به یک کارشناس گفته اند تو برآورد خودت را بگو.

آنها برآورده کرده اند و نتیجه این شده که یک کشوری در آمریکای جنوبی است که همه دنیا این کشور را به عنوان پایگاه مواد مخدر، کانون بحران و پولشویی می شناسند. این کشور رتبه هفتادو یکم، یعنی70 رتبه بالاتر از ایران قرار گرفته است.

ما منکر فساد نیستیم. به همین دلیل داریم مبارزه می کنیم. البته ما داریم چوب آن را هم می خوریم. این دولت پرچمدار مبارزه با فساد است، و بنده پرچمدار مبارزه با فساد هستم.

ولی این ها می گویند شما آبروی کشور را می برید، من آبروی کشور را می برم یا شما که از چهار شرکت صهیونیستی آن هم به روش غیر علمی چهار نفر که معلوم نیستند کی هستند، اطلاعات می گیرید و به عنوان یک موسسه جهانی آن را توی سر ملت می زنید؟!. این جوری عزت ملت ایران را مخدوش می کنید.

بگذارید چیز دیگری بگویم. اگر خاطر ملت باشد، من چند شب پیش یک نموداری را نشان دادم، به عنوان نمودار ضریب جینی است.‌ این ضریب جینی مال هفت دولت به علاوه سال87 است. ضریب جینی نشان دهنده حرکت به سمت عدالت است،یعنی ثروت درست توزیع می شود و ‌هر چه فاصله دهک های پایینی درآمدی و بالا کمتر باشد،این ضریب جینی کاهش پیدا می کند. این را به خاطر داشته باشید، برای اینکه حرف حقی که مرکز آمار اعلام کرده و مستند است و بانک مرکزی هم آن را تایید کرده است آن را مخدوش کنند.

من این را دولت به دولت نشان دادم. آمدند گفتند فلانی این را نشان داده است که این متعلق به ما نیست و بالای آن را هم بستند که معلوم نشود مال کجا است، اما بعد آمدند سال به سالش کردند، سال 83 به جای 84 و 84 به جای 85 حساب کردند و همینطور عمل کردند برای اینکه منحنی را مخدوش کنند. بعد از خودشان یک چیزی در آوردند و آنها را کنار هم گذاشتند برای اینکه بگویند احمدی نژاد دروغ می گوید.

سوال من این است چرا متوسل به این کارها می شوید؟! برای اینکه بگویند احمدی نژاد دروغ می گوید؟!‌ یک دولت پاک شبانه روز در خدمت مردم است و مردم هم آن را پذیرفته اند. شما با جعل سند و با تمسک به سازمان های صهیونیستی می خواهید بگویید این دولت دروغگو است؟!

‌این ادب و انصاف است که آبروی یک کشور را می خواهید در یک تریبون رسمی ببرید و از قول صهیونیستها بگویید ایران فاسد است و بعد آن را به این دولت بچسبانید. بعد منحنی را جعل کنید و بالای آن را بپوشانید؟!، بگویید اینها را از کجا آورده اید؟!.‌ من می دانم این ها از ستادهای انتخاباتی شما بیرون آمده و دوستان ما به خاطر اینکه با مسایل آمار آشنایی کامل ندارند، فریب خورده اند.

یک مورد دیگر را می گویم. معلوم است در این دولت فاصله ها کم شده. ما سهام عدالت دادیم،‌حقوق مستمری بگیران کمیته امداد را افزایش دادیم،‌مسکن روستایی را توسعه دادیم،‌حقوق کارمندان را اضافه کردیم،‌این مجموعه کارها فاصله را کم می کند،‌اما شما در گذشته این کارها را انجام ندادید.

در موضوع اقتصاد می گویم رشد اقتصادی ما بالا است. نمی گویم مشکل نداریم بلکه معتقدم داریم درست حرکت می کنیم. حرف ما و بانک مرکزی را قبول ندارید، بیایید سخن صندوق بین المللی پول را بشنوید.

بر اساس آمار، کارها در این دولت بهتر انجام شده و شاخص های آن رو به جلو است. می گویند یک میلیارد دلار در این دولت گم شده است،‌اما وقتی معاون دیوان محاسبات می گوید چنین چیزی نیست، این خبر را منتشر نمی کنند.

من می خواهم عرض کنم مشکلات هست و گرانی هم وجود دارد، ما نگفتیم گرانی وجود ندارد،‌ برای رفع این مشکلات است که 24 ساعته کار می کنیم.

به همین دلیل دو رویکرد وجود دارد. یکی رویکرد عدالت گستری که آن را گدا پروری می نامند و دفاع از عزت ملت در مجامع جهانی که آن را ماجرا جویی می خوانند اما ‌این رویکردی است که کسی که خود را خادم ملت می داند باید با آن از عزت ملت دفاع و عدالت را برپا بکند.

ما در ساختن کشور و در مبارزه با فساد و دفاع از عزت ملت بسیار جدی هستیم. ما دنبال اصلاحات اساسی در اقتصاد هستیم. زیر ساخت ها را آماده و چهار سال روی آن کار کرده ایم. در باره کاهش قیمت ها،‌ اشتغال، مسکن، ازدواج و گسترش علم برنامه هایی شروع شده است و من خدمت ملت عزیز عرض می کنم ما اطلاع دقیق داریم که آنها باور کرده اند که صحنه را واگذار کرده اند. ملت به صحنه آمده است، و آنها بازی را باخته اند و به دنبال ایجاد تنش هستند.

من از ملت خواهش می کنم که آرامش را حفظ کنید. هیچ کس حق ندارد به نام من به کسی تعرض بکند یا موجب تنش بشود، آرامش را حفظ کنید، انشاءالله این چند روز هم می گذرد، و دوران درخشان دیگری در زندگی ملت ایران و در افق بالاتری انشاءالله پیدا خواهد شد.

من باید از ملت عزیز ایران به خاطر همراهی ها و همه خوبی ها و تحمل آنها در دوره انتخابات تشکر کنم. وقت من بسیار محدود بود. چند تا استان رفته ام و برخی استان ها را نرفته ام و انشاءالله در اولین فرصت خدمت آنها هم می رسم و از همه اقشار تشکر می کنم.

به قول خواجه شیراز حافظ عزیز،

گر بود عمر، به میخانه رسم بار دگر --- به جز از خدمت رندان نکنم کار دگر

سرافراز باشی میهن من.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته".

2 نوشته شده توسط ایلیا دخیلی در پنجشنبه 21 خرداد 1388 و ساعت 04:19 ب.ظ  نظرات