تبلیغات
اخبار جدید و روز کشور - چه كسانی ناظر بر روند اجرایی انتخابات بودند؟
چه كسانی ناظر بر روند اجرایی انتخابات بودند؟
كمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد انتخابات كشور اعلام كرد در روز برگزاری انتخابات، خبرنگاران، اعضای میز احزاب و برخی شخصیت های سیاسی ناظر بر عملكرد ستاد انتخابات كشور بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، به نقل از این كمیته در روز برگزاری انتخابات آقایان محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، دری نجف آبادی دادستان كل كشور، امیری معاون قوه قضائیه، سراج معاون دادستان كل كشور، محسنی اژه ای وزیر اطلاعات و متكی وزیر امور خارجه از ستاد انتخابات بازدید كرده و در جریان ریز امور قرار گرفتند.
این شخصیت ها كه از مسئولان بلندپایه نظام هستند با قدردانی از زحمات دست اندركاران ستاد انتخابات كشور بر حسن انجام امور ستاد نیز تاكید كردند.
علاوه بر این افراد، فقها و حقوقدانان شورای نگهبان نیز در روز انتخابات از ستاد انتخابات كشور بازدید كرده و در جریان امور به طور كامل قرار گرفتند، لازم به ذكر است كه نماینده شورای نگهبان از ابتدای آغاز رای گیری تا پایان اعلام نتایج نهایی آراء در ستاد انتخابات كشور حضور داشته و بر حسن اجرای امور انتخابات نظارت كامل را اعمال می نمود .
در روز 22 خرداد همچنین آقایان بهزادیان نژاد، مهرعلیزاده، علی ربیعی و ... از ستاد جناب آقای مهندس موسوی نیز در ستاد انتخابات كشور حاضر شده و برخی موارد را با رئیس ستاد انتخابات كشور مطرح كردند كه رئیس ستاد انتخابات كشور نیز پاسخ لازم را به آنها داد.
بنابر اعلام كمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد انتخابات كشور، اعضاء میز احزاب كه بالغ بر 40 نفر بودند و در میان آنها نمایندگان 4 نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز حضور داشتند با دوربین مداربسته نظاره گر تمام اتفاقاتی بودند كه در ستاد انتخابات كشور در حال وقوع بود همچنین بیش از 300 خبرنگار، تصویربردار و عكاس داخلی و خارجی با حضور در محل ستاد انتخابات ضمن گفت و گو با شخصیت هایی كه از ستاد انتخابات كشور بازدید به عمل آوردند. بوسیله دوربین مداربسته نظاره گر رفت و آمدهای شخصیت های مختلف مذهبی و سیاسی به داخل ستاد و انجام امور ستاد بودند.
لازم بذكر است كه در روز رای گیری علاوه بر ناظران شورای نگهبان ( سه نفر ناظر به صورت متوسط در هر شعبه) بازرسان وزارت كشور، هیاتهای اجرایی (منتخب معتمدین محل) و عوامل اجرایی منتخب این هیاتها برای هر شعبه (رئیس و نایب رئیس شعبه و سه نفر منشی از افراد محلی) و محافظین صندوقها، بیش از 92500 تن از نمایندگان نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز برحسن اجرای امور انتخابات در شعب اخذ رای نظارت كامل داشته اند.
تعداد نمایندگان هر یك از نامزدهای انتخاباتی در شهر تهران و كشور به شرح جدول زیر بوده است. 

ردیف

نام و نام خانوادگی

تعداد نمایندگان نامزدها در شهر تهران

تعداد نمایندگان نامزدها در كشور

1

محمود احمدی نژاد

2712

33058

2

محسن رضایی میرقائد

348

5421

3

مهدی كروبی

599

13506

4

میرحسین موسوی خامنه

2915

40676

 

منبع:   www.moi.ir

 

2 نوشته شده توسط ایلیا دخیلی در چهارشنبه 27 خرداد 1388 و ساعت 03:16 ب.ظ  نظرات